LASER FRAKCYJNY PERFECTUS 3D

Laser procedure
Woman in cosmetology studio on laser hair removal
Laser rejuvenation treatment

Perfectus Laser 3D

 to rewolucyjne urządzenie odmładzające i jedna z najskuteczniejszych metod zagęszczania i ujędrniania skóry twarzy i całego ciała. Działanie lasera opiera się na wytworzeniu w skórze mikroskopijnych kolumn uszkodzeń termicznych, otoczonych zdrową tkanką. Zabieg intensywnie regeneruje uszkodzone z wiekiem włókna kolagenowe, a także pobudza wytwarzanie nowego kolagenu, czego efektem jest wyraźnie młodsza, pogrubiona i bardziej sprężysta skóra. Systematyczne zabiegi laserowania frakcyjnego potrafią cofnąć wskazówki zegara biologicznego skóry nawet o 10 lat oraz podtrzymują jej młody wygląd.

Innym zastosowaniem Perfectus Laser 3D jest skuteczna regeneracja blizn różnego pochodzenia oraz rozstępów poprzez silne stymulowanie mechanizmów autonaprawczych w skórze poddawanej frakcjonowaniu laserowemu. Efektem jest wyraźne spłycenie, skrócenie oraz poprawa kolorytu i struktury blizn, które wyglądem zaczynają przypominać zdrową tkankę.

Perfectus Laser 3D należy do grupy laserów nieablacyjnych erbowo-szklanych. Laser nie powoduje ablacji (zewnętrznego odparowania naskórka), jak to ma miejsce w przypadku działania laserów ablacyjnych (np. CO2), co nie znaczy, że działa słabiej. Wręcz przeciwnie – proces regeneracji inicjowany jest znacznie głębiej, co w perspektywie daje dużo lepsze efekty w ujędrnianiu, zagęszczaniu i regeneracji skóry, nie powodując przy tym konieczności wyłączenia z codziennej aktywności podczas rekonwalescencji skóry po zabiegu.

Doskonała jakość wiązki laserowej typu fiber o ultracienkim przekroju 0,05 mm zapewnia intensywność działania, a jednocześnie powoduje, że zabieg należy do dobrze tolerowanych i u większości pacjentów nie wymaga dodatkowego znieczulenia, a proces gojenia trwa krócej niż w przypadku innych laserów podobnego typu.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Przez następne dni zaczerwienienie i opuchlizna stopniowo ustępują, skóra poddana zabiegowi robi się delikatnie szorstka, a następnie złuszcza się drobnopłatowo. Okres zewnętrznej regeneracji skóry po zabiegu wynosi średnio 5 (twarz) – 10 (ciało) dni.

W przypadku wykonywania zabiegu na twarzy tego samego dnia po zabiegu należy powstrzymać się od nakładania makijażu oraz szczególnie dbać o higienę skóry. Następnego dnia można nałożyć makijaż i powrócić do normalnej aktywności.

Efekty działania lasera nasilają się wraz z upływem czasu. Pierwsze zmiany w poprawie jakości skóry widoczne są między 5 a 12 tygodniem od zabiegu, jednak już po 7 dniach można zauważyć ujednolicenie i wygładzenie skóry. W miarę odbudowy i tworzenia się nowego kolagenu obserwuje się eliminację głębszych bruzd, wzrost napięcia i gęstości skóry jak po liftingu w ciągu kolejnych 9 miesięcy, w przypadku blizn proces spłycenia, wyrównania i zatarcia konturów postępuje w następnych 3-12 miesiącach.

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania zmian, które chcemy odwrócić przy pomocy lasera, a także indywidualnych oczekiwań pacjenta. Zabiegi powinny być wykonywane średnio co 5 tygodni w celu uzyskania optymalnych efektów.
W celu regeneracji większych zmian związanych ze starzeniem zaleca się wykonywanie 4-6 zabiegów w serii. W przypadku redukcji blizn i rozstępów liczba zabiegów pozwalająca uzyskać satysfakcjonujący efekt zamyka się w przedziale 5-10 sesji laserowych.

Bezpieczeństwo zabiegów gwarantują certyfikaty CE i dla urządzeń medycznych, a także wiedza, przygotowanie i doświadczenie personelu wykonującego zabiegi laserowania w naszej klinice. Zabieg nie uszkadza sąsiadujących tkanek, naczyń krwionośnych ani nerwów. Jakość wiązki typu fiber naszego lasera znacznie zmniejsza ryzyko poparzenia i komplikacji po zabiegu.

· metalowe implanty, rozrusznik w miejscu wykonywania zabiegów
· świeża opalenizna
· przyjmowanie preparatów i leków fotouczulających (zioła, antybiotyki, psychotropy)
· kuracja izotretynoiną
· skóra świeżo po peelingach chemicznych
· skłonność do tworzenia blizn przerostowych i bliznowców
· aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne (opryszczka)
· choroby skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu
· choroby autoimmunologiczne (za zgodą pacjenta, skórne w fazie remisji)
· nowotwory do 5 lat od kuracji antynowotworowej
· ciąża